Co se děje

Přehled o našich aktivitách, neflákáme se 🙂 V mezičase má Terezka o zábavu v podobně cvičení a stimulace postaráno i doma – musíme plnit úkoly 🙂

I když veškerá péče zabere hodně času, dbáme na to, aby to nebylo to jediné, co si Terezka z dětství bude pamatovat. Fungujeme jako normální rodina, jezdíme na výlety, užíváme si společného času – a to chceme, aby si Terezka pamatovala 🙂

Březen 2019

Po menší odpočinku zpátky do zajetého rituálu pravidelné fyzio 3x týdně 2 hodiny a hlavně zpátky do školky. Terezka se z lázní vzpamatovala po 14 dnech (když mohla, vstávala třeba kolem osmé, pak standardně v 6h30). 

Někde v hlavě zase něco sepnulo a Terezka posunula i jemnou motoriku o kousek dál – doteď hračky (hlavně míčky a kuželky) primárně zahazovala. Nově dokáže „na povel“ hračku dát do krabice nebo někomu do ruky. Zároveň ji podezříváme z toho, že rozumí a rozliší, když po ni chceme podat kuželku, míček nebo kostičku. Pro nás velká věc, máme z ní radost <3. 

Únor 2019

Nástup do Klimkovic! Měli jsme připlacený program Reha Klim, takže jsme k lázeňskému programu měli ještě navíc 2,5 hodiny cvičení. Na začátku nedůvěra od doktorky, že to Terezka nezvládne, na konci uznání, že je dobrá a příště zase stejně.

Terezka po pobytu byla opět neskutečně nabitá a s vybudovanou závislostí na kočárku – každý den chůzi trénovali s kočárkem a to byla pro Terezku nejkrásnější část dne 🙂

Leden 2019

Nový rok, velké změny. Šli jsme s Terezkou na zápis do Speciálně pedagogického centra (SPC). Máme před sebou velkou otázku, jestli dát Terezku do školky a pokud už ano, tak jestli standardní s asistentem nebo do speciální. Jako hlavní problém jsme definovali strach z většího (hlučného) kolektivu primárně dětí.

Proto jsme Terezku přihlásili do soukromé školičky na „zvykačku“, abychom lépe viděli, jak to teoreticky od září s tím kolektivem bude zvládat. 

Mezitím

  • pokračujeme v nastaveném režimu 3x týdně 2 hodiny fyzioterapie doma
  • 1x týdně fyzioterapie Ke Karlovu